Início » Psychologie » 10 spolehlivých technik pro zvýšení sebevědomí

10 spolehlivých technik pro zvýšení sebevědomí

Sebeúcta je hnací silou našeho života. Je základním kamenem naší pohody, spokojenosti a úspěchu. Určuje náš postoj k sobě samým i k druhým a také naši schopnost čelit výzvám a obtížím. Jak si však můžeme zvýšit sebevědomí?

Zde je deset osvědčených tipů.

10 spolehlivých technik, jak si zvýšit sebevědomí a změnit svůj život!© Bezoleje

1. Cvičení soucitu se sebou samým

Soucit se sebou samým znamená chovat se k sobě laskavě a vlídně, jako byste se chovali k drahému příteli. Znamená to přijmout své nedokonalosti a chyby, aniž bychom se přísně soudili. Znamená to také pochopit, že selhání a utrpení jsou součástí lidského stavu.

2. Stanovte si realistické cíle

Je důležité stanovit si cíle, které jsou v našich možnostech. Pomáhá to posílit důvěru v naše schopnosti a dává nám to pocit kompetentnosti. Měli bychom se vyhnout příliš vysokým cílům, protože to může vést k frustraci a zklamání.

3. Oslavujte své úspěchy

Je nezbytné oslavovat své úspěchy, a to i ty nejmenší. Zvyšuje to vaše sebevědomí a pomáhá vám to cítit se schopnými dosáhnout svých cílů. Může to být tak jednoduché, jako si poblahopřát nebo se nějakým způsobem odměnit.

Přečtěte si také  Jak si zvýšit sebevědomí a dosáhnout osobních cílů

4. Pečujte o své tělo

Péče o tělo je účinným způsobem, jak si zvýšit sebevědomí. Toho lze dosáhnout prostřednictvím zdravé stravy, pravidelné fyzické aktivity, kvalitního spánku atd. Zdravé tělo přispívá ke zdravé mysli.

5. Praktikujte vděčnost

@thierry__lauret

SEBEHODNOCENÍ „Jedna z prvních a nejsnáze pozorovatelných funkcí sebehodnocení se týká schopnosti účinně se zapojit do činnosti. Pojem ‚sebedůvěra‘, který lze přirovnat k dílčí složce sebeúcty, se tedy vztahuje k subjektivnímu pocitu daného subjektu, zda je schopen uspět v tom, co podniká. Většina studií ukazuje, že lidé s nízkým sebevědomím jsou velmi opatrní a zdráhají se jednat, rychleji se vzdávají, pokud narazí na potíže, a častěji trpí prokrastinací, tedy tendencí váhat a odkládat rozhodnutí. Jak napsal Jules Renard ve svém Deníku: „jakmile se jednou rozhodnu, dlouho váhám…“. Naopak lidé s vysokým sebevědomím se rychleji rozhodují k činu a jsou vytrvalejší tváří v tvář překážkám. André, Christophe. „L’estime de soi“, Recherche en soins infirmiers, roč. 82, č. 3, 2005, s. 26-30. . . . . . . . #e#estimedesoie#estimedesoimêmec#confianceensoic#confiancea#amourdesoia#amourdemaviei#imagedesoia#affirmationdesoip#psychologiepositived#developpementd#developpementpersonnele#emotionalintelligencehypnosetherapie

Přečtěte si také  Moje emocionální cesta na Tinderu: traumatická zkušenost

Piano sleep LoFi slow midnight(808930) – Gloveity

Vděčnost je o rozpoznání a ocenění pozitivních věcí v našem životě. Může nám pomoci zlepšit náladu a náš postoj k sobě samým. Toho lze dosáhnout prostřednictvím deníku vděčnosti nebo jednoduše tím, že si každý den najdeme chvilku a zamyslíme se nad tím, čeho si vážíme.

6. Naučte se říkat ne

Říkat ne je důležitá dovednost pro udržení sebeúcty. Umožní vám respektovat vlastní hranice a nenechat se zahltit požadavky a očekáváními druhých.

7. Vyhledejte podporu

Někdy potřebujeme pomoc a podporu druhých, abychom si zvýšili sebevědomí. Může to být terapeut, kouč, mentor, přítel, člen rodiny atd. Je důležité neváhat a vyhledat podporu, když ji potřebujeme.

8. Zůstaňte pozitivní

Zůstat pozitivní, a to i v těžkých chvílích, vám pomůže zvýšit sebevědomí. Toho lze dosáhnout pomocí pozitivních afirmací, vizualizací, meditací atd.

Přečtěte si také  tajemství dlouhověkosti

9. Srovnávání se se sebou samým

10 spolehlivých technik, jak si zvýšit sebevědomí a změnit svůj život!© VracDrive

Je výhodnější srovnávat se sám se sebou než s ostatními. Umožní vám to soustředit se na vlastní pokrok a zlepšení, spíše než se cítit méněcenný nebo nadřazený ostatním.

10. Udělejte si čas sami na sebe

V neposlední řadě je důležité udělat si čas pro sebe, odpočinout si, načerpat energii a dělat věci, které vás baví. To vám pomůže udržet si sebevědomí a budete se cítit dobře. Pokud jsou pro vás tyto tipy užitečné, sdílejte je prosím na sociálních sítích.

Můžete tak pomoci někomu dalšímu zvýšit jeho sebevědomí.

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta