Início » Home » 5 účinných metod pro odstranění štěnic z lůžkovin

5 účinných metod pro odstranění štěnic z lůžkovin

Každodenní bitva: jak se zbavit štěnic

Pokud čtete tyto řádky, je to pravděpodobně proto, že máte nepříjemnou zkušenost s invazí štěnic. Tito škůdci zdaleka nejsou známkou špatné hygieny, ale mohou se usídlit v domácnosti kohokoli.

Dodnes si pamatuji výraz svého souseda Jean-Paula, když zjistil, že jeho pětihvězdičkový penzion má tento problém. Neustále opakoval: „Ale já jsem přece bezvadně čistý!

Jako odborník na zahradu a domácnost bych se s vámi rád podělil o pět účinných metod, jak štěnice konečně vymýtit.

První metoda: praní při vysoké teplotě

Podle INELP – Institut National d’Etudes et de Lutte contre la Punaise de lit tito malí broučci neocení velké výkyvy teplot.

Pokud tedy máte pračku, nezapomeňte prát všechny textilie (povlečení, potahy, oblečení) při minimální teplotě 60 °C. Tím zlikvidujete jak dospělé štěnice, tak jejich vajíčka.

Přečtěte si také  Neuvěřitelný tip, jak optimalizovat chladničku a ušetřit peníze!

Druhá metoda: vysavač a parní čistič

Vysavač se může zdát jako špatné řešení této nákazy, ale v kombinaci s parním čističem se může stát cenným spojencem. Profesionálové v oboru Centrum pro kontrolu škůdců doporučuje pravidelné vysávání matrací, pružin a všech dalších míst, kde se mohou štěnice ukrývat.

Hmyz vysajte a parní čistič pak díky vysoké teplotě vyhubí všechna zbývající vajíčka.

Třetí metoda: zavolejte profesionála

Ať se snažíte sebevíc, někdy se vám situace zcela vymkne z rukou. V takovém případě bych rozhodně doporučil zavolat profesionálního čističe.

Je pravda, že se to může zdát jako drahá varianta, ale podle odborníků může využití služeb odborníka ušetřit spoustu času a námahy. Navíc nabízejí dlouhodobé řešení a zabraňují opakování problému.

Čtvrtá metoda: repelenty a insekticidy

Pokud se vám investice do profesionála zdá příliš nákladná, můžete se rozhodnout pro domácí řešení. Na trhu existuje celá řada repelentů a insekticidů určených speciálně k boji proti štěnicím.

Přečtěte si také  Pravidlo dvou minut pro čistou kuchyň

@extreme_brigade

#pourtoi #brigadeextreme #hygisud3d #marseille #diogène #foryoupage #bedbug #bedbugs #punaisedelit #punaisesdelit #punaise @soniaparodi5

Originální zvuk – Brigade Extrême Marseille

Tyto chemické roztoky je třeba používat opatrně, protože mohou mít škodlivé účinky na životní prostředí a zdraví.

Pátá metoda: zmrazení

Zmrazování je velmi účinné řešení pro ošetření malých předmětů.

Štěnice a jejich vajíčka nesnesou teploty nižší než -17 °C. Jednoduše umístěte kontaminované předměty (například povlaky na polštáře) do mrazničky při této teplotě na dobu nejméně 10 hodin.

Tak to je vše, doufám, že se vám tyto rady budou hodit v boji proti těmto škůdcům. Hodně štěstí a nezapomeňte: praxe dělá mistra.

Bude to dlouhá bitva, ale s vytrvalost a přísnostštěnic se můžete zbavit vždycky!

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta