Início » Home » Jak poznáte, že máte štěnice?

Jak poznáte, že máte štěnice?

Varovné příznaky štěnic

Než se dostanu k jádru věci, připomenu znepokojivou zkušenost jednoho starého kolegy. Přestože si stěžoval na chronické svědění, pravidelně pronajímal svůj pokoj prostřednictvím webu pro výměnu ubytování pro cestovatele.

Tehdy trochu pozdě zjistil, že svůj domov otevřel nevítaným vetřelcům: štěnicím. Jak tedy zjistit přítomnost těchto škůdců? Francie zaznamenala prudký nárůst výskytu štěnic, jak uvádí agentura Francouzské federace pro kontrolu hmyzu (FFD)..

Proto je důležité umět rozpoznat varovné signály.

1. Svědění v noci Štěnice jsou noční živočichové a živí se krví, zatímco spíme, což způsobuje svědění, když se probudíme.

2. Přítomnost černých skvrn Štěnice zanechávají na povlečení černé skvrny, které jsou ve skutečnosti jejich výkaly.

Čtyři praktické kroky ke kontrole napadení

Stopy na prostěradle To je bezpochyby první varovný signál. Jak viděl můj kolega, na vašich prostěradlech se mohou objevit tmavé skvrny, často červené nebo černé.

Přečtěte si také  Vytvoření úsporného dětského pokoje

Tyto skvrny jsou způsobeny jejich trusem nebo během jejich jídla, pokud jsou rozdrcené. Kousnutí na těle Často se vyskytují na částech těla, které jsou během spánku obnažené. Štípance od štěnic svědí.

@extreme_brigade

#pourtoi #brigadeextreme #hygisud3d #marseille #diogène #foryoupage #bedbug #bedbugs #punaisedelit #punaisesdelit #punaise @soniaparodi5

Originální zvuk – Brigade Extrême Marseille

V některých případech se u lidí objeví alergická reakce. Kontrola nábytku Štěnice, drobný, sotva 6 mm dlouhý hmyz, je vynikající skrývač. Mohou se skrývat ve švech matrace, pružinových boxech, čelech postelí nebo dokonce za tapetami. Tato místa pečlivě prohlédněte baterkou.

Hledání exuvií Jedná se o neklamný znak, který je však obtížněji zjistitelný. Štěnice při růstu vylézají a zanechávají exuvie, jakousi malou průhlednou kůži. Ty se často vyskytují v jejich úkrytech.

Jak postupovat v případě napadení štěnicemi

Pokud se příznaky potvrdí, je třeba přivolat odborníka. Na základě svých zkušeností v této oblasti doporučuji, abyste si zavolali renomovanou firmu, která má certifikát od společnosti Certibiocidzáruka kvalitních služeb.

Přečtěte si také  8 tajemství Feng Shui, jak přilákat bohatství do vašeho domova

Jako preventivní opatření investujte do potahů matrací proti štěnicím, které organizace často doporučují. StopPunaises může být řešením, jak zabránit invazi. Nezapomínejte, že přírodní řešení, jako je například použití diatomitické zeminy, podporuje také např. Francouzská federace pro ochranu proti škůdcům.

V případě pokročilého napadení je však stále nejúčinnějším řešením odborná pomoc. Nyní již víte, jak tyto nevítané škůdce rozpoznat. Tak se chopte baterek a hodně štěstí!

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta