Início » Psychologie » Jak se každý den obnovuji

Jak se každý den obnovuji

Je to téma, o kterém vím, že se ozývá v každém z nás: nevěra a konečná pochybnost – dokážu mu odpustit, že mě podvedl?

Je to zdánlivě jednoduchá otázka, ale jakmile se do ní začtete, je šíleně složitá. Osobně jsem už před touto mučivou volbou stála. Nebudu vám lhát, cesta k odpuštění zdaleka není procházka růžovým sadem. Ale když vám budu vyprávět tento příběh, možná v něm najdete podobnosti se svými vlastními zkušenostmi, odpovědi na svá trápení, nebo dokonce novou naději.

Klikatá cesta k odpuštění po nevěře Jedné zimní noci, vzpomíná Klára, zjistila manželovu nevěru. Podrobnosti oné noci se jí vryly do paměti jako nesmazatelná jizva.

Vzpomíná si na svůj rozechvělý hlas, když se manžela ptala: Je to pravda? a na jeho stejně rozechvělou odpověď: Ano, je to pravda. Hrůza a zrada, které té noci cítila, byly nesnesitelné. Vzpomíná si, že cítila ostrou bolest, jako by jí někdo vyrval srdce.

Clara strávila noc pláčem a přemýšlela, jak by vůbec mohla odpustit muži, kterého tolik milovala. Jak jsi mi to mohl udělat, křičela a tvář se jí zalévala slzami.

Přečtěte si také  Rozluštění 8 příznaků manipulace: přestaňte být obětí

Ale nyní, když se nad svou situací zamýšlí, si Clara uvědomuje, že musí odpustit, ne kvůli němu, ale kvůli sobě. Pro svůj vlastní klid a aby mohla jít dál.

Není to snadné, ví. Jsou dny, kdy ji přemáhá vztek, kdy se cítí znovu zrazená. Ale také ví, že musí mít odvahu tuto překážku překonat.

Je to proces, ne událost,“ říká často. Přiznává, že bolest je stále přítomná, že ještě úplně neodpustila, ale je odhodlaná se uzdravit.

10 důvodů, proč mu nikdy neodpustím, že mě podvedl.© Bezoleje

1. nevěra narušila mou důvěru

První věc, kterou pociťuji, je narušení důvěry. Jak mohu věřit jeho slovům, jeho slibům, když nevěra zanechala hlubokou jizvu na mém srdci? Je těžké odpustit, když byla porušena důvěra.

2. Dostavily se pochybnosti

Od jeho nevěry jsem měla neustálé pochybnosti. Je opravdu tam, kde říká, že je? Říká mi celou pravdu? Začaly se objevovat pochybnosti a je těžké žít s touto neustálou nejistotou.

Přečtěte si také  vaše oblíbené kotě odhaluje vaši povahu!

3. Snažím se pochopit, proč

Snažím se pochopit, proč to udělal. Nebyl jsem snad dostatečný? Bylo to něco, co jsem udělal nebo neudělal? Tato snaha o pochopení je vyčerpávající a srdcervoucí.

4. Cítím se zrazen

Zrada je silná emoce, která mě přemáhá. Zradil mě a tato rána se těžko hojí. Jak mohu odpustit takovou zradu?

@belindasanstabous

Dopustili jste se nevěry… Ale nesmírně toho litujete. Jak to můžete napravit, abyste zachránili svůj vztah? #rady #lovecoach #pár #pardonner #tromperiedecouple #tromperie #amour

Originální zvuk – Belinda SANS TABOUS

5. Bojím se, že budu znovu podvedena.

Mou největší překážkou v odpuštění je strach, že mě znovu podvede. Jakmile se to stane, riziko se zdá být mnohem reálnější a děsivější.

6. Cítím se naštvaná

Hněv je další emoce, kterou cítím. Zlobím se na něj za to, co udělal, zlobím se na sebe, že jsem to nepředvídal. Tento hněv je hlavní překážkou odpuštění.

Přečtěte si také  Láska: 3 (snadná) pravidla, která platí, aby byl váš vztah skutečně naplněný a trvalý!

7. Nechci zapomenout

Odpuštění často znamená zapomenout, ale já nechci zapomenout. Nechci zapomenout na bolest, kterou mi způsobil, protože se obávám, že bych tím zlehčil závažnost toho, co udělal.

8. Cítím se zraněný

Jsem zraněný a ta bolest je stále čerstvá. Odpustit by znamenalo ignorovat tuto ránu a nejsem si jistý, zda jsem na to připraven.

10 důvodů, proč mu nikdy neodpustím, že mě podvedl.© Bezoleje

9. Znovu se potýkám s myšlenkou, že bych ji přijal.

Je těžké přijmout myšlenku, že bych ho měla znovu vpustit do svého života, do svého srdce. Jak bych ho mohla pustit zpátky po tom, co udělal?

10. Stále se léčím

Konečně se stále uzdravuji. Součástí tohoto procesu může být i odpuštění, ale do této fáze jsem ještě nedospěl. Potřebuji si dát čas na uzdravení. Pokud se vám tento článek líbil, neváhejte ho sdílet na sociálních sítích. Možná pomůže někomu, kdo prochází podobnou situací.

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta