Início » Home » malý obchod evropskému diskontnímu gigantu

malý obchod evropskému diskontnímu gigantu

 

Meteorický vzestup Akce

Nikdo nemůže popřít nepopiratelný a působivý úspěch holandského diskontního řetězce Action. Když si vzpomenu na jejich skromné ​​začátky v roce 1993, mohu jen obdivovat jejich raketový vzestup na vrchol evropského diskontního trhu.

Začali s jediným obchodem v Enkhuizenu v Nizozemsku a dnes mají síť více než 1500 obchodů v sedmi evropských zemích. Jak dosáhli této úrovně úspěchu?

Co je klíčem k jejich triumfu na tak konkurenčním trhu? Podívejme se na tento úspěšný příběh.

Neodolatelná cenová strategie

Klíčovým prvkem Akce je její politika nízkých cen. Ve skutečnosti by jejich motto mohlo být něco jako Plaťte méně, nechte se překvapit. Minulý rok, během mé návštěvy jednoho z jejich obchodů v Paříži, jsem byl ohromen rozmanitostí dostupných produktů za neuvěřitelně nízké ceny.

Akce, meteorický vzestup | Příběh úspěchu evropského slevového giganta© bezoleje

Od zahradních doplňků po výrobky pro domácnost, od sportovních potřeb po dětské hračky: vše je nabízeno za bezkonkurenční ceny. A to vše je možné díky jejich svědomité a informované nákupní strategii.

Přečtěte si také  Jak poznáte, že máte štěnice?

Odebírají produkty ve velkém množství přímo od dodavatelů, což jim umožňuje stlačit ceny dolů.

Většina jejich produktů je privátních značek, což jim dává úplnou kontrolu nad cenami.

Mezi jednoduchostí a rozmanitostí

Action neprodává jen levné produkty. Prodejna zaujímá minimalistický přístup ke svým prodejnám s jednoduchým uspořádáním a zbožím naskládaným na dřevěných paletách.

Na první pohled se může zdát rustikální, dokonce staromódní, ale tento čistý a bezproblémový design je ve skutečnosti dalším klíčem k jejich úspěchu. Jednoduchost v kombinaci s rozmanitostí nabízených produktů jsou základními aspekty přitažlivosti Akce.

Řetězec nabízí eklektický sortiment více než 6 000 produktů, od domácích dekorací a zahradnických výrobků až po oblečení a malé kuchyňské spotřebiče.

A neustále se obměňují a přidávají nové položky do svých regálů, což vytváří pocit honby za pokladem u zákazníků, kteří hledají nabídky.

Závazek k udržitelnému rozvoji

Akce, meteorický vzestup | Příběh úspěchu evropského slevového giganta© bezoleje

Přečtěte si také  Jak vytvořit světlou a prostornou ložnici

Dalším aspektem Akce, který si zaslouží být zdůrazněn, je jejich rostoucí oddanost udržitelnému rozvoji. V době, kdy si spotřebitelé stále více uvědomují problémy životního prostředí, zahájila společnost Action v roce 2020 svou politiku udržitelnosti produktů.

Jejich cílem je nabízet udržitelnější produkty a zlepšovat udržitelnost svého dodavatelského řetězce. Na závěr bych řekl, že úspěch Action spočívá v její schopnosti nabízet produkty obrovské rozmanitosti za bezkonkurenční ceny a zároveň se vyvíjet tak, aby co nejlépe splnily očekávání spotřebitelů.

Kdo ví, co má tento slevový šampion ještě v plánu do budoucna?

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta