Início » Psychologie » Moje emocionální cesta na Tinderu: traumatická zkušenost

Moje emocionální cesta na Tinderu: traumatická zkušenost

Přijde čas, kdy si myslíte, že jste našli lásku, čas, kdy vás naděje zahalí jako jemná, teplá mlha. Pro mě ten okamžik nastal, když jsem se rozhodl zaregistrovat se na Tinder.

Plula jsem tímto digitálním světem v naději, že najdu spřízněnou duši, člověka, se kterým budu moci sdílet svůj svět. Byla jsem jen obyčejná ženahledá něco výjimečného. Ale to, co jsem zažila, bylo všechno, jen ne kouzlo, které jsem očekávala.

Toto je příběh o tom, jak jsem byl podveden, oklamán a zneužit na platformě, která měla být seznamkou, útočištěm pro bloudící srdce, jako bylo to moje. Přátelé, připravte se: takhle jsem se nechal napálit na Tinderu.

# Srdcervoucí svědectví: Elisabethin příběh je varovným příběhem pro všechny, kteří hledají lásku na online seznamkách.

Když se na Tinderu seznámila s Marcem, myslela si, že našla dokonalý protějšek. okouzlující princ. Marc byl okouzlující, pozorný a zdálo se, že sdílí stejné vášně jako ona.

Několik týdnů si denně vyměňovali zprávy a vytvořili si hluboké a upřímné pouto. Marc si získal její důvěru a ona se mu otevřela a svěřila se mu se svými obavami, nadějemi a sny. Elisabeth hořce vzpomíná: „Řekl mi přesně to, co jsem chtěla slyšet. Cítila jsem se pochopená a milovaná.

Všechno se začalo zhoršovat, když Marc začal chtít peníze. Nejprve na naléhavé rodinné záležitosti, pak na nečekanou služební cestu. Elisabeth, zaslepená láskou a důvěrou k němu chovala, souhlasila s jeho požadavky.

Přečtěte si také  Tipy, jak překonat rozchod a znovuobjevit sám sebe

Teprve když přišla o tisíce eur, uvědomila si krutou pravdu – stala se obětí podvodu. Bylo to, jako by se mi hýbala půda pod nohama. Cítila jsem se zrazená, ponížená. Nemohla jsem uvěřit, že jsem byla tak naivní,“ říká Elisabeth.

Dnes se o svůj příběh dělí v naději, že zabrání ostatním, aby se chytili do stejné pasti.

Naletěl jsem bezohlednému muži | Jak poznat romantického podvodníka?© Bezoleje

Naivita, moje první faux-pas

Musím přiznat, že mou první chybou na Tinderu byla naivita. Do světa online seznamek jsem vstupovala s otevřeným srdcem a romantickými očekáváními. Byla jsem nevinná a věřila jsem, že všichni jsou tam ze stejných důvodů jako já. Tento optimismus ze mě udělal snadný cíl manipulace.

Nedostatek předchozího výzkumu

Nevěnoval jsem čas důkladnému průzkumu toho, co Tinder skutečně je. Byl jsem tak nadšený z toho, že se seznámím s novými lidmi, že jsem nevěnoval čas tomu, abych pochopil možná rizika a nebezpečí. Byl jsem zaslepen pozitivním potenciálem a zcela ignoroval temnou stránku.

Ignorování varovných znamení

Od začátku se objevovaly varovné signály, ale já jsem je ignoroval. Příliš brzké žádosti o osobní informace, podivné chování, nesrovnalosti v jejich příbězích… Všechna tato znamení tam byla, ale moje touha najít lásku mě zaslepila.

Přečtěte si také  Průvodce, jak přimět dítě k dodržování pravidel

Posílání peněz

Jakmile byla navázána důvěra, začaly žádosti o peníze. Byl jsem přesvědčen, že prochází těžkým obdobím a že mu chci pomoci. Byla to past, do které jsem se snadno chytil. Chtěl jsem věřit, že mě potřebuje stejně jako já jeho.

Přílišná tolerance

Nechal jsem projít spoustu věcí, které bych normálně nepřijal. Zrušení schůzky na poslední chvíli, pochybné výmluvy, neuctivé chování… Byl jsem tak dychtivý, aby vše fungovalo, že jsem se stal dobrovolnou obětí.

Popírání reality

Dlouho jsem odmítal přijmout realitu. Ignoroval jsem rady přátel a rodiny, že něco není v pořádku. Naprosto jsem to popíral a odmítal jsem se podívat pravdě do očí.

Strach být sám

Strach ze samoty mě držel v nezdravé situaci. Raději budu s někým nešťastná, než sama s nikým. Byl to iracionální strach, který mě vedl ke špatným rozhodnutím.

Nízké sebevědomí

Uvědomil jsem si, že mám nízké sebevědomí. Necítila jsem se hodna toho, abych byla milována, a přijímala jsem zacházení, které bylo pod úrovní toho, co jsem si zasloužila. Díky této zkušenosti jsem si uvědomila důležitost sebelásky.

Odmítání selhání

Nechtěl jsem si přiznat, že jsem selhal. Investoval jsem do toho tolik času a úsilí, že představa, že bych to vzdal, mi připadala jako selhání. Musel jsem se naučit nechat to být a přijmout, že některé věci nejsou předurčeny k tomu, aby fungovaly.

Přečtěte si také  Jak si zvýšit sebevědomí a dosáhnout osobních cílů

Konec mého příběhu

Nakonec pravda vyšla najevo a já se musel postavit realitě. Bylo to bolestivé a ponižující, ale zároveň to byla zkušenost, která mě poučila. Naučila jsem se být opatrnější, důvěřovat svým instinktům a respektovat vlastní hranice.

Jak tedy poznat milostného podvodníka?

Naletěl jsem bezohlednému muži | Jak poznat romantického podvodníka?© Bezoleje

Správným kladením otázek můžete zjistit, zda máte co do činění se skutečnou osobou, nebo se sentimentálním podvodníkem.

Zde je seznam otázek, které můžete položit člověku, u něhož máte podezření, že je podvodník:

  • Kde jste vyrůstal?
  • Jaká je vaše oblíbená restaurace ve městě, kde žijete?
  • Máte nějakou rodinu?
  • Jaká je vaše nejhezčí vzpomínka z dětství na prázdniny?
  • Jaké je vaše druhé jméno?
  • Kde jste studoval na univerzitě?
  • Jak vypadá váš běžný den?
  • Můžeme brzy uskutečnit videohovor?
  • Jaký je váš Twitter/Instagram?

Pokud se vám odpověď zdá podezřelá, dejte na svůj instinkt.

Podvodníci si chtějí udržet kontrolu nad svým příběhem – vyhnou se uvádění podrobností, které by mohly odhalit jejich totožnost.

Pokud kontaktní osoba odpovídá na tyto otázky vágně nebo obecně, může se jednat o podvodníka.

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte ho prosím na sociální sítě. Možná by můj příběh mohl někomu jinému pomoci vyhnout se chybám, které jsem udělal já.

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta