Início » Psychologie » Příběh: Je mi 35 let a nemám žádnou libido…

Příběh: Je mi 35 let a nemám žádnou libido…

V současném mediálním prostředí bohatém na příběhy osobního úspěchu a intimní radosti je vzácné se zabývat temnějšími a komplexnějšími příběhy, které vykreslují jemnější a autentičtější obraz našich životů. Přesto je to cesta, kterou jsme se dnes rozhodli jít, abychom dali slovo těm, kteří žijí ve stínu stále přítomného tabu.

Setkali jsme se s Linou, na první pohled brilantní a šťastnou ženou, která nám svěřila otřesnou pravdu: přes mnoho partnerů nikdy nenašla cestu k potěšení. Přístup k této skutečnosti, jakkoli zvláštní pro některé k pochopení, je nesmírně důležitý pro prolomení mlčení, které často obklopuje tyto otázky.

Příběh Liny je volání o pomoc ženy, která se setkává s nepochopením společnosti, která odmítá zahrnout jemnosti ženské sexuality.

Sdílením svého svědectví Lina doufá, že probudí vědomí o této nedoceněné skutečnosti a možná umožní ostatním ženám se s ní ztotožnit a pochopit, že nejsou samy. Pro všechny Liny, které se skrývají ve stínu, může být tato bolestná cesta za potěšením a osvobozením zprávou naděje.

V našem dalším článku se dozvíte o životě Liny, ženy, která se rozhodla prolomit tabu a odvážně čelit nepřízni.

Ponořte se do jejího příběhu, bojů a sledujte její neuvěřitelnou cestu k pochopení vlastní sexuality. Cesta bude syrová, upřímná a především inspirativní pro každého, kdo se kdy cítil odlišný od společenských norm.

Přečtěte si také  Láska: 3 (snadná) pravidla, která platí, aby byl váš vztah skutečně naplněný a trvalý!
(c)Bezoleje

Setkání s Linou: Když potěšení není součástí rovnice

Existují příběhy, které, i když jsou obtížné k vyslechnutí, je třeba sdílet. Nejen aby přinesly vrstvu syrové reality do světa tabu a nesděleného, ale také aby pomohly dalším ženám, které mohou procházet stejnými zkouškami.

Tak je tomu u Liny, mladé ženy ve věku kolem třiceti let, která sdílí své zkušenosti a uvědomění o absenci potěšení ve svých intimních vztazích.

Po následování klasických kroků v životě – škola, univerzita, práce, partner – Lina si uvědomuje, že jí něco zásadního chybí: potěšení.

Lina: Život plný, ale neúplný

@drjolenebrighten

Hormones can be why you feel the way you do, but when it comes to the research on women, it shows us that it can be a lot more complicated. #cortisol #oxytocin #oxytocinrelease #oxytocinboost #hormonehealth #womenshealth #whatwomenwant #whatwomenreallywant #latinaauthors #isthisnormalbook

♬ original sound – Dr. Jolene Brighten

Ambiciózní, inteligentní a plná života žena, Lina měla vždy jediný cíl – postupovat po žebříčku toho, co společnost od dětství připravila. Přestože měla situaci a životní styl, které by mnozí záviděli, stále se cítila neustále nespokojená.

Kdykoli jsem dělala něco, ať už ve své kariéře, ve svých vztazích, cítila jsem, že něco chybí. Vyzkoušela jsem různé partnery, různé přístupy, ale nic nepomáhalo. Potěšení bylo stále nepřítomné.

Když mluví o svém milostném životě, je zjevné, že Lina nese tíhu hlubokého smutku a zmatku. Její hlas se chvěje, když sdílí své nejhlubší okamžiky zranitelnosti.

Závoj tabu: O absenci potěšení

Když se svěřuje o absenci potěšení, můžeme pochopit obtíže, kterými Lina prochází. Odvážit se čelit tomu, co je ve společnosti neznámé, marginalizované a zlehčované, je skutečně riskantní záležitostí.

    Dlouho jsem si myslela, že je to normální, že absence tohoto... potěšení... je prostě mým způsobem bytí. Možná jsem byla příliš zaměřená na studium nebo práci?

Orgasmická závada: Linaův boj

Empatie, schopnost porozumět druhému a sdílet jeho pocity, umožňuje proniknout do této neuchopitelné reality, kterou Lina zažívá. Život ve společnosti, která představuje potěšení jako nedílnou součást intimních vztahů, zatímco ho vědomě odmítá v její realitě, ovlivnil Linin pohled na svět.

    Prožila jsem to, co se zdá být normou: vztahy s několika partnery, okamžiky, které by měly být intenzivní... přesto jsem nikdy nedosáhla tohoto slavného vrcholu, který je nám představován jako vrchol potěšení.

Tyto slova rezonují s dojemnou upřímností. Vypráví o neustálém boji proti sobě samé a o zoufalém hledání neuchopitelného potěšení. Její upřímný a rozhodný pohled svědčí o vážnosti jejích slov.

(c)Bezoleje

Cesta k pochopení

Z jejího příběhu je zřejmé, že zde existuje důležitá zpráva. Lina chce pomoci ostatním ženám, aby se necítily osamělé. Aby pochopily, že nejsou samy, kdo necítí to potěšení, o kterém všichni mluví. Nejsou abnormální nebo vadné.

    Doufám, že dokážu prolomit toto tabu a že jednoho dne budeme moci o těchto otázkách mluvit bez studu

Její svědectví je více než příběh o lásce a sexu.

Je to odvážný hlas vůči systému, který je necitlivý k určitým realitám. Je to výzva k prolomení neviditelných kulturních pout, které nám brání žít naši sexualitu takovou, jaká je, a ne takovou, jakou by společnost ráda viděla.

Lucie Semecka
Skriven av : Lucie Semecka