Início » Psychologie » Proč už nemáme intimní vztahy?

Proč už nemáme intimní vztahy?

V životě jsou chvíle, kdy se zdá, že čas, intimita a dokonce i láska tiše mizí, aniž bychom si toho všimli.

Jsem v tomto bodě svého života, kde smyslný život, který jsem poznal a kterého jsem si vážil, již nemá místo. Nevím, kdy jsme se naposledy milovali…

Je tu ten pocit, který je zvláštní i srdcervoucí, když si už nepamatujete, kdy jste naposledy sdíleli intimní okamžik se svým partnerem.

S partnerem již nemám žádné intimní vztahy... Zde je 10 důvodů (a důvodů mého hlubokého nepohodlí)© Bezoleje

Zůstává jen tato prázdnota, toto ticho, které se mezi námi zhroutilo. Snažil jsem se vystopovat naše poslední chvíle vášně, ale pamatuji si jen útržky rozhovorů, nesmyslné hádky a dny strávené bez jediného slova.

Někde jsme se cestou ztratili, řekla mi Diane jednoho večera s očima zahaleným smutkem a lítostí.

A nemůžu si pomoct, ale myslím, že má pravdu. Byli jsme tak daleko od sebe, že jsme zapomněli, co to znamená být opravdu blízko. Je to, jako bychom žili ve dvou paralelních vesmírech, každý uzavřený ve své vlastní samotě, dodala, a tato slova ve mně rezonovala jako umíráček.

Ale možná, navzdory všemu, ještě není pozdě znovu najít sami sebe, naučit se znovu milovat sami sebe.

Přečtěte si také  Rozluštění 8 příznaků manipulace: přestaňte být obětí

1. Únava zabrala

Řeknu vám na rovinu, že prvním důvodem, proč jsem viděl, jak se můj intimní život zhoršuje, byla únava. Ano, tato únava, která tíží naše ramena po dlouhém dni v práci, domácích pracích, dětech…

Byly chvíle, kdy jsem chodil spát v neslušné hodiny, příliš vyčerpaný na to, abych myslel na něco jiného než na svou postel. A ráno jsme zase vyrazili na projížďku. Je to spirála, která nenechává žádný prostor pro intimitu.

2. Každodenní stres

Druhým faktorem je stres. Úzkost z toho, že nejsem na úrovni, ze zklamání, z toho, že všechno nezvládnu… Tento stres je pro libido pořádný jed. Díky tomu jsem byl podrážděný, méně trpělivý a především to mezi mnou a mým partnerem postavilo zeď nepochopení a frustrace.

3. Komunikace se rozpadla

Třetí důvod souvisí s komunikací v mém vztahu. Postupem času jsme přestali mluvit, sdílet své pocity a touhy. Tento nedostatek komunikace mezi námi vytvořil propast, díky níž jsou naše intimní chvíle stále vzácnější a mechaničtější.

4. Rutina převzala kontrolu

Čtvrtý důvod je nepochybně nejčastější: rutina. Tato rutina, která nastupuje kousek po kousku, aniž bychom si to uvědomovali. Dny jsou stejné a akce také. Naše intimní chvíle se staly předvídatelnými, bez překvapení. A vzrušení postupně vyprchalo.

Přečtěte si také  Moje cesta ke štěstí a nezávislosti jako svobodné ženy

5. Sebeobraz se zhoršil

@anissalahoum

#pár #probouzení uvědomění #manželství #krize páru #osobní rozvoj #výzva pro pár #libido #sexualita v páru #anissalalahoum

♬ originální zvuk – Anissa Lalahoum

Pátý důvod je osobnější. Postupem času se můj sebeobraz změnil. Začal jsem pochybovat o své přitažlivosti, o své schopnosti svádět. Tento nedostatek sebevědomí měl přímý dopad na můj intimní život. Jak udělat radost, když se necítíte žádoucí?

6. Ztratil jsem sebevědomí

Šestý důvod je možná nejobtížnější připustit: ztráta důvěry v sebe sama. Začala jsem se cítit nedostatečná, méně atraktivní a nedostatečná. Zdá se, že tento pocit proniká do všech aspektů mého života, včetně intimity. Jak se mohu cítit dobře s někým jiným, když se necítím dobře sám se sebou?

7. Nestaral jsem se o sebe

Sedmým důvodem je, že jsem se o sebe nepostaral. Mezi prací, dětmi a správou domu jsem zcela zanedbávala osobní pohodu. Moje tělo bylo vyčerpané, moje mysl ve stresu a přestala jsem se cítit žádoucí. Když se ze sebe necítíte dobře, je těžké cítit se dobře v intimním vztahu.

Přečtěte si také  Jak si zvýšit sebevědomí a dosáhnout osobních cílů

8. Necítil jsem se ceněn

S partnerem již nemám žádné intimní vztahy... Zde je 10 důvodů (a důvodů mého hlubokého nepohodlí)© Bezoleje

Osmým důvodem je, že jsem se necítil oceňován. Začal jsem pociťovat nedostatek respektu a uznání, což začalo nahlodávat mé sebevědomí. Bez tohoto pocitu oceňování je obtížné udržet intimní spojení.

9. Zanedbával jsem náš vztah

Devátým důvodem je, že jsem zanedbával náš vztah. Chycen ve víru každodenního života jsem přestal dělat náš vztah prioritou. Přestali jsme spolu trávit kvalitní čas, emocionálně se propojovat. Toto zanedbávání vytvořilo mezi námi vzdálenost, což ztěžovalo intimitu.

10. Nevěděl jsem, jak vyjádřit své potřeby

Desátým důvodem je, že jsem nevěděl, jak vyjádřit své potřeby. Nechal jsem si své pocity a touhy pro sebe, ze strachu z konfrontace nebo odmítnutí. Bez této otevřené komunikace začala naše intimita trpět.

Víte všechno.

Těchto deset důvodů mi pomohlo vytěsnit intimitu z mého života. Ale zůstávám přesvědčen, že s časem, nasloucháním a spoustou lásky můžeme toto vzácné pouto znovu objevit.

Pokud se v mém svědectví poznáváte, neváhejte ho sdílet nasociálních sítích.

Protože mluvit o vašem intimním životě není tabu, je to první krok k lepšímu pochopení sebe sama a vašeho vztahu.

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta