Início » Home » svědění, červené skvrny a další příznaky

svědění, červené skvrny a další příznaky

Štěnice: nežádoucí bytosti domácího kokonu

Jsou drobné a nenápadné, ale jejich přítomnost může váš domov ještě více znepříjemnit. Navštivte stránky . štěnice jsou drobným parazitickým hmyzem, který může v našich domácnostech způsobovat řadu nepříjemností, včetně pupínků na kůži. Jak je poznáte? Podívejme se na tento jev.

Anatomie štěnice

Podle Pasteurova ústavu je štěnice Dospělé štěnice měří 4 až 7 mm a mají hnědou barvu. Tito pouhým okem téměř neviditelní škůdci se často ukrývají v prostěradlech, matracích nebo dokonce ve švech našeho ložního prádla. Během noci se vynořují a živí se naší krví, což vyvolává svědění a pupínky.

Alergická reakce na štěnice: Jak poznat pupínky?

Pupínky způsobené kousnutím štěnic jsou podobné těm, které způsobují jiní parazité, například blechy nebo komáři. K jejich rozlišení však mohou pomoci určité charakteristiky.

Přečtěte si také  Dětský pracovní koutek za méně než 5 eur!

Podle francouzského ministerstva zdravotnictví jsou obvykle červené s tmavším středem, mají různou velikost a vyskytují se především na rukou, nohou a zádech.

@extreme_brigade

#pourtoi #brigadeextreme #hygisud3d #marseille #diogène #foryoupage #bedbug #bedbugs #punaisedelit #punaisesdelit #punaise @soniaparodi5

Originální zvuk – Brigade Extrême Marseille

Často jsou uspořádány v přímé linii nebo ve shlucích a mohou způsobovat silné svědění.

Malá osobní anekdota: vzpomínám si, jak jsem si jednou tyto skvrny spletl s alergickou reakcí na nový prací prášek. Po návštěvě dermatologa byla stanovena diagnóza štěnic!

Co byste měli dělat, pokud máte podezření na pupínky?

Pokud máte podezření na štípance, nejlepší radou je poradit se s lékařem nebo dermatologem, který bude schopen stanovit správnou diagnózu a předepsat správnou léčbu.

Další nejdůležitější věcí je ošetřit napadení škůdci ve vaší domácnosti. Navštivte stránky Generální ředitelství pro prevenci rizik doporučuje využít k likvidaci tohoto hmyzu schválenou firmu na hubení škůdců.

Přečtěte si také  malý obchod evropskému diskontnímu gigantu

Prevence štěnic

Klíčovými faktory prevence napadení štěnicemi jsou zdravý životní styl a pravidelný důkladný úklid domácnosti. Používáním vysavače nebo horké páry na matraci a následným praním povlečení při teplotě alespoň 60 °C uděláte vše pro to, abyste štěnicím zabránili.

Štěnice jsou stále nepříjemným tématem, ale v době, kdy se ekologické povědomí stává stále důležitější součástí našeho života, je důležité naučit se je rozpoznat, abychom s nimi mohli účinněji bojovat.

Zdravý domov je přece základem každodenní pohody.

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta