Início » Psychologie » Tipy, jak překonat rozchod a znovuobjevit sám sebe

Tipy, jak překonat rozchod a znovuobjevit sám sebe

Rozchod: mnohem víc než jen rozloučení

Někdy má člověk chuť říct, že jsem to čekal nebo že jsem věděl, že to nevydrží. A někdy jste stejně rozladěni jako v den, kdy šerbetér přestal obcházet vaše sousedství.

Stejně jako ona jste možná ve zpětném zrcátku viděli, že se konec vztahu blíží jako náklaďák na plný plyn. Mluvím samozřejmě o Rozchody.

Rozchod: Cesta k odolnosti a osobnímu přerodu© Bezoleje

Když se stane nevyhnutelné

Koho ještě neochromilo slavné: Musíme si promluvit. Je to pocit smutku i zmatku, příval emocí, který je často složité zvládnout.

Je to jako ztratit kabelku se všemi klíči, cítíte se ztraceni a dát věci do pořádku se zdá být nepřekonatelným úkolem. Ale, milý čtenáři, mám pro tebe novinku: existuje život i po tom, co se rozchod.

Přečtěte si také  Moje cesta ke štěstí a nezávislosti jako svobodné ženy

Naučte se najít sami sebe

Po všech emocionálních zmatcích je důležité věnovat chvíli sami sobě. Naučte se znovu objevit, kým jste mimo tento vztah. Vzpomeňte si na své vášně, na to, co vás dělá šťastnými, co vám rozbuší srdce. Zrovna nedávno mi jedna kamarádka vyprávěla, jak po rozchodu znovu objevila svou vášeň pro tanec.

Přestala tančit kvůli neustálému popichování svého bývalého partnera. Teď, když tančí, se cítí živější než kdy dřív.

Váš cíl není zdaleka samoúčelný. rozchod může být odrazovým můstkem pro osobní přerod..

Posilte svůj kmen

Rozchody mohou vyvolat pocit, že jste na světě úplně sami. Ujišťuji vás však, milí čtenáři, že tomu tak není. Často podceňujeme, jak vzácní mohou být v takových chvílích naši přátelé a rodina.

Moje kamarádka Sarah po rozchodu objevila veškerou podporu, o které nevěděla. Přátelství se posílilo a rodinné vazby se upevnily. Uvědomila si, že není sama. Nezapomínejte tedy, že váš kmen je tu od toho, aby vás podpořil.

Přečtěte si také  Jak si zvýšit sebevědomí a dosáhnout osobních cílů

Otevření se novým možnostem

Jakmile znovu najdete sami sebe, jakmile posílíte svůj kmen, je čas podívat se do budoucnosti.

Otevřete se novým příležitostem a novým lidem. Může to být tak jednoduché, jako naučit se nové dovednosti nebo vyzkoušet nový styl oblékání.

Rozchod: Cesta k odolnosti a osobnímu přerodu© Bezoleje

Ať už je to jakkoli, jde o to nebát se prozkoumat neznámé. Rozchod samozřejmě znamená konec, ale také začátek nové kapitoly. A co je na tom nejlepší? Napsali jste ji vy.

Vzpomeňte si na přísloví Co tě nezabije, to tě posílí. Nakonec může být tento rozchod odrazovým můstkem k lepší verzi sebe sama.

Takže se zhluboka nadechněte, vyhrňte si rukávy a připravte se na nové objevení sebe sama.

Jana Tlusta
Skriven av : Jana Tlusta